18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. ostane vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát NS SR v utorok 18. mája zamietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 11. mája, ktorým bolo rozhodnuté o jeho ponechaní vo väzbe a zamietnutí jeho žiadosti o prepustenie z väzby.

Važanová doplnila, že NS SR sťažnosť vyhodnotil ako nedôvodnú. Dušan K. je obžalovaný z viacerých skutkov vrátane prijímania úplatkov a založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Proces s ním sa má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku začať 7. júla.

Viac k témam: sťažnosť, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, senát najvyššieho súdu jeho sťažnosti nevyhovel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Prineste si vlastnú šálku na kávu a ušetrite na umelom osvetlení, hovoria kampane spoločnosti LANXESS

Nemecká spoločnosť LANXESS, popredný výrobca špeciálnych chemikálií, vyhlásila jún za mesiac ochrany životného prostredia.

Zaočkovaní budú mať na Slovensku viac slobody, ich výhody zakotvia v zákone

Novela má zabezpečiť možnosť využitia tzv. digitálnych očkovacích preukazov (GreenPass) v rámci vnútroštátnych spoločenských a právnych vzťahov v súlade s ústavou. 

Motorkár nezvládol prejazd zákrutou a vrazil do kamióna, zraneniam na mieste podľahol (foto)

Príčiny dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Svetový deň životného prostredia: Spoločnosť Mars oslavuje príbehy, ktoré môžu pomôcť zmeniť dráhu klimatických zmien a vytvoriť tak lepší zajtrajšok

Svet sa snaží pomaly spamätávať z pandémie, pre zmeny a ďalšie smerovanie aktivít v oblasti klimatických zmien a zdravie našej planéty to preto bude kritický rok.