6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Dotácie na podporu najmenej rozvinutých okresov boli prideľované bez jasných podmienok. Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) to uviedol v správe o výsledkoch kontrolnej činnosti NKÚ za rok 2020, ktorú v Národnej rade SR (NR SR) prezentoval jeho predseda Karol Mitrík.

Netransparentné prideľovanie dotácií

V tlačovej správe o tom informovalo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

V rokoch 2016 až 2019 boli štátne dotácie na podporu rozvoja najmenej rozvinutých okresov prideľované netransparentne a bez podmienok vytvárať pracovné miesta. Financovali sa nevyužiteľné stavebné dokumentácie a celý proces bol byrokraticky náročný. Tieto peniaze sa vo väčšine prípadov nevyužívali na rozvoj.

Väčšia finančná podpora po novele

Príkladom sú projekty ako domy smútku, opravy múrov na cintorínoch, oprava striech obecných úradov či rekonštrukcia fasád a výmena centrálneho kúrenia v hoteloch. Plátanie dier a nie skutočný rozvoj,“ povedal poslanec NR SR Vladimír Ledecký (Za ľudí).

Ten ešte ako štátny tajomník na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI SR) vypracoval s tímom novelu zákona, ktorá zapracováva všetky zistenia NKÚ. Ledecký preto očakáva, že dôjde k jej schváleniu a zároveň aj väčšej finančnej podpore najmenej rozvinutých regiónov Slovenska.

Viac k témam: dotácie, najmenej rozvinuté okresy
Zdroj: Webnoviny.sk – Dotácie pre najmenej rozvinuté kresy neboli na skutočný rozvoj, Za ľudí hovorí o plátaní dier © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo

Okres Trenčín by podľa reálnych čísel mal byť na budúci týždeň už oranžový, pre nedorozumenie medzi inštitúciami ho vláda zaradila medzi ružové.

Z Indie sa do Francúzska dostanete ťažšie, krajina sprísňuje podmienky pre cestujúcich

Cieľom je bojovať proti nákazlivému variantu koronavírusu, ktorý sa v Indii šíri.

Moskva hrozí ďalšími krokmi proti ambasádam „nepriateľských“ štátov

Ruský prezident podpísal dekrét, na základe ktorého môže vláda obmedziť počty ruských občanov zamestnaných na ambasádach „nepriateľských“ štátov.

Účet na Twitteri zverejňoval Trumpove príspevky, sociálna sieť mu prístup zablokovala

Príspevky boli zdieľané z Trumpovej novej komunikačnej platformy.