2.7.2021 (Webnoviny.sk) – Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors (EI), kupuje 36,3 % podiel v spoločnosti Modular System, najväčšom výrobcovi multifunkčných kontajnerových a modulárnych systémov v Poľsku.

Hodnota transakcie nebola zverejnená
Dokončenie transakcie podlieha schváleniu protimonopolného úradu

Spoločnosť Modular System je jednoznačným lídrom vo výrobe multifunkčných kontajnerov, dodávaných na kľúč, a modulárnych systémov založených na technológii oceľových rámov. Ide o riešenie, ktoré sa v súčasnosti dominantne využíva pri nerezidenčných stavebných projektoch (kancelárske budovy, prenosné zariadenia pre zamestnancov, vojenské kontajnery). Na rozdiel od klasických stavebných metód, táto technológia umožňuje rýchle a flexibilné nasadenie pri fixných nákladoch. Navyše prináša aj vysokú mieru prefabrikácie.

Výrobky spoločnosti Modular System sú spoľahlivé, ponúkajú široké možnosti využitia a dobrý pomer hodnoty a ceny. To všetko prispieva k dynamickému rozvoju spoločnosti, ktorá posilňuje svoje pozície na nových trhoch, reagujúc na príležitosti a medzery v existujúcej ponuke. Od roku 2020 spoločnosť Modular System stavia na výhodách výborne vybaveného a vysoko efektívneho nového výrobného závodu v centrálnom Poľsku. Silné postavenie spoločnosti na trhu odrážajú aj jej vynikajúce finančné výsledky. Tržby dosiahli v minulom roku 30 miliónov eur, pričom v roku 2021 spoločnosť predpokladá takmer zdvojnásobenie týchto čísiel.

„Obaja zakladatelia spoločnosti – Paweł Brudnicki a Mariusz Brudnicki – majú absolútny podiel na veľkolepom úspechu spoločnosti Modular System. Sme presvedčení, že ich podnikateľský prístup, rozsiahle znalosti odvetvia a bohaté skúsenosti nám umožnia spoločne čo najlepšie využiť priaznivé trendy v stavebníctve a výhodné makroekonomické podmienky,“ uviedol Michał Kędzia, partner v Enterprise Investors zodpovedný za túto investíciu. „Očakávame, že kontajnerové a modulárne technológie budú v nasledujúcich rokoch čoraz populárnejšie, čo sa prejaví v silnom dopyte po tomto type výstavby. Veríme, že Modular System nielen posilní svoju vedúcu pozíciu v Poľsku, ale stane sa aj regionálnym šampiónom,“ dodal.

„Sme hrdí na to, že naša spoločnosť prilákala silného private equity investora. Vďaka podpore EI teraz plánujeme rásť ešte rýchlejším tempom, a to tak vstupom na nové trhy, ako aj rozširovaním našej ponuky v tých odvetviach a geografických oblastiach, v ktorých už pôsobíme,“ povedal Paweł Brudnicki, CEO spoločnosti Modular System.

„Dôležitým faktorom pri našom rozhodovaní boli rozsiahle skúsenosti spoločnosti Enterprise Investors v stavebníctve vrátane segmentu prefabrikácie. Spoločne plánujeme tento úspech zopakovať v sektore úžitkových kontajnerov a modulárnych systémov,“ dodal Mariusz Brudnicki, viceprezident spoločnosti Modular System, ktorý je zodpovedný za predaj a business development.

O spoločnosti Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 2 mld. eur do 147 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 135 investícií v objeme 4,2 mld. eur. Viac informácií na www.ei.com.pl/sk/.

Informačný servis

Viac k témam: Enterprise Investors, expanzia, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors bude financovať expanziu firmy Modular System © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Grécko chce očkovať mládež od 15 rokov, mnohí rodičia s tým však nesúhlasia a zišli sa na protestoch

Tisíce demonštrantov sa zišli pred parlamentov v centre Atén, ale tiež v ďalšom veľkom meste na severe Grécka v Solúne.

Trump žaluje Facebook, Google i Twitter, žiada opätovnú aktiváciu svojich účtov

Tie mu boli zablokované ešte v januári po nepokojoch v budove Kongresu.

Sulík si nemyslí, že Matovič vie efektívne spravovať verejné financie. Bude žiadať jeho hlavu?

Richard Sulík zároveň skonštatoval, že vládnuť sa dá aj pri súčasnom stave.

Príležitosť pre mladých Slovákov a Čechov: Samsung spustil štvrtý ročník programu Tvoja šanca #futureskills

Samsung Tvoja šanca #futureskills, je intenzívny rozvojový program pre študentov zo Slovenska a Česka a už po štvrtýkrát privítal svojich účastníkov.