6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Finančná správa zaistila v pondelok 3. mája na východe Slovenska nelegálny tabak za milión eur. Na štvrtkovom tlačovom brífingu o tom informoval prezident finančnej správy Jiří Žežulka. „Na východe Slovenska sme zaistili desať ton tabaku a zadržali šesť osôb, z toho päť osôb poľskej národnosti a jednu osobu slovenskej národnosti,“ informoval Žežulka.

Dopustiť sa mali zločinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, ako aj nepovolenej výroby tabaku a tabakových výrobkov. Vyšetrovateľ finančnej správy už spracoval návrh na ich väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny im hrozia tri až osem rokov za mrežami.

Pomohli im lotyšskí colníci

Päť Poliakov a jedného Slováka prichytili kriminalisti finančnej správy pri páchaní trestnej činnosti, keď spracovávali nelegálny tabak v areáli bývalého mlynu v obci Udavské v okrese Humenné. Ozbrojení príslušníci finančnej správy ich odhalili v rámci akcie Sušina na základe medzinárodnej spolupráce s lotyšskými colnými kolegami.

Celkovo sa do akcie v nočných hodinách zapojilo približne 100 ozbrojených príslušníkov finančnej správy spolu s policajtmi. „Počas akcie Sušina vykonali kriminalisti finančnej správy viaceré prehliadky skladov aj rodinného domu v obci Udavské. Páchateľov pristihli priamo pri čine,“ poznamenala hovorkyňa finančnej správy Drahomíra Adamčíková.

Spolupráci s pašerákmi odzvonilo

Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy celkovo zaistili 10,14 tony suroviny na výrobu cigariet a motorové vozidlá. Vďaka tejto akcii zabránili možnému úniku na spotrebnej dani vo výške najmenej 905 502 eur.

Podľa Žežulku zaistila finančná správa za posledných päť mesiacov 24,5 milióna kusov nelegálnych cigariet a 66 ton tabaku, čo je neporovnateľne väčšie množstvo ako v roku 2020. „Pre mňa je to dôkaz, že doba, keď pracovníci finančnej správy spolupracovali s pašerákmi je minulosťou,“ dodal prezident finančnej správy.

Viac k témam: nelegálna činnosť, nelegálne cigarety, pašovaný tabak
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa zaistila nelegálny tabak za milión eur, zločincov chytili priamo pri čine (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Žilinka nevyhovel návrhu obvineného finančníka Haščáka, domáhal sa vylúčenia dozorového prokurátora

Žilinka po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí.

Cestovať do zahraničia by mohli Slováci už v júni, Heger diskutuje s ministerstvami o COVID pase

Premiér predpokladá, že čoskoro budú na Slovensku proti COVID-19 zaočkovaní všetci ľudia, ktorí o očkovanie majú záujem.

Slovensko bude mať od pondelka štyri okresy v oranžovej farbe, v troch sa situácia zhoršila

Rozdelenie okresov podľa epidemickej situácie sa od budúceho týždňa opäť mení.

Pri tragickej dopravnej nehode vyhasol život 33-ročného muža, nezvládol prejazd zákrutou (foto)

Auto zišlo do priekopy, kde narazilo do stromu.