4.5.2021 (Webnoviny.sk) – Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) varovala obyvateľov, aby sa pripravili na dlhodobý boj proti koronavírusu. Tvrdí, že narastajúce ohniská nákazy a zmätky vo vakcinačných kampaniach v iných štátoch dokazujú, že vakcíny nepredstavujú riešenie na ochorenie COVID-19.

Vakcíny do KĽDR zatiaľ neprišli

V štátnom denníku Rodong Sinmun sa vynorili otázky, kedy a ako by mohli do KĽDR prísť vakcíny proti koronavírusu. Organizácia Spojených národov (OSN) ešte vo februári uviedla, že Severokórejčania by sa mohli dočkať zásielky 1,9 milióna dávok v úvodnej polovici tohto roka. Zatiaľ však neprišli.

Iniciatíva COVAX odvtedy upozornila na globálny nedostatok očkovacích látok, keďže indický Sérový inštitút, ktorý má licenciu na výrobu vakcín AstraZeneca, sa vzhľadom na alarmujúcu situáciu v Indii snaží uspokojiť domáci dopyt.

Denník si rypol do Indie

Spomenuté periodikum si ryplo do Indie, keď napísalo, že „národ, ktorý vyvážal vakcíny, ktoré vyrobil, a považoval zlý vírus za prekonaný, teraz zažíva prudký nárast“. Severokórejské noviny tiež uviedli, že prípady iných krajín poskytujú „ďalší dôkaz, že vakcíny nie sú univerzálne riešenie“.

Severokórejčania v doterajšom priebehu pandémie koronavírusu ešte nepotvrdili žiadny prípad ochorenia COVID-19. Mnohí pozorovatelia však toto tvrdenie spochybňujú.

Viac k témam: COVAX, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – KĽDR varovala obyvateľov pred dlhým bojom s koronavírusom, štátny denník spochybnil vakcíny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Hrozba „čistiek“ v justícii je reálnejšia, na sudcov je podľa Sopoligu vyvíjaný politický tlak

Podľa Združenia sudcov Slovenska vytvárajú takéto výroky neprípustný politický tlak na sudcov v súvislosti s ich rozhodovaním, ktorý je spôsobilý ohroziť ich nezávislosť.

Pre pandémiu vlani v Česku prudko klesla spotreba piva

Ročná spotreba piva na osobu sa znížila o 7 litrov, výroba piva oslabila o 6,9 % a export sa zmenšil o 381-tisíc hektolitrov.

Televízor nemusí byť len nudný čierny obdĺžnik

Značka Samsung má vo svojom portfóliu množstvo televízorov, ktoré sú prispôsobené širokému spektru prostredí, v ktorých môžu byť umiestnené a prirodzene splynú s okolím.

Trenčiansky kraj vyhlásil verejnú súťaž na renováciu Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach

Odhadovaná cena zákazky je 1 882 383 eur bez dane z pridanej hodnoty.