4.5.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavskí diaľniční policajti majú za sebou rušnú noc. Prenasledovali muža, ktorý po diaľnici D1 jazdil v protismere, a to od Zlatých pieskov do Petržalky v Bratislave.

Policajná hliadka vodiča vyzývala, aby zastavil, ten však nereagoval, naopak, s vozidlom zrýchlil.

Narazil do policajného auta

Pri ďalšom prenasledovaní tak jeden zo službukonajúcich policajtov použil služobnú zbraň, ktorou vystrelil do pneumatík unikajúceho vozidla.

„Vodič aj napriek poškodeným a vyprázdneným pneumatikám unikal a následne narazil prednou častou svojho vozidla do služobného policajného auta,“ informovala ďalej polícia na sociálnej siete. Muž potom síce auto zastavilo, no ostal v ňom zamknutý a odmietol z neho vystúpiť.

Kládol aktívny odpor

„Oboma rukami držal volant svojho vozidla a súčasne zvyšoval otáčky motora. V zmysle odvrátenia ďalšieho priamo hroziaceho nebezpečenstva, a to pokračovania v jazde v protismere, jeden z policajtov rozbil okno na vodičovom aute a za použitia hmatov a chvatov muža z auta vytiahol,“ opísala polícia, ktorá muža následne zadržala.

Ten sa aj po nasadení pút správal agresívne a kládol odpor. Polícia sa domnieva, že vodič bol pod vplyvom omamných a psychotropných látok, potvrdiť alebo vyvrátiť to majú výsledky toxikologického skúmania.

Viac k témam: diaľnica D1, jazda v protismere, policajná naháňačka, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž jazdil po diaľnici D1 v protismere, nezastavila ho ani streľba do pneumatík (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Počet presunov vojenskej techniky cez Slovensko minulý rok výrazne klesol

V roku 2019 evidovalo ministerstvo obrany 1 383 cestných presunov vojenskej techniky, zatiaľ čo v roku 2020 ich bolo 286.

Psy by už nemali trpieť na reťaziach, ich uväzovanie by malo byť možné iba v určitých situáciách

Účinnosť zmeny legislatívy predkladatelia navrhujú od 1. júla.

Polícia odhalila dílerov drog, otcovi a synovi hrozí až päť rokov väzenia

Oboch mužov, ktorí boli viackrát trestaní, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil z trestného činu šírenia toxikománie a zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.

Česká polícia pátra po dvoch ruských agentoch, sú podozriví z výbuchov muničných skladov vo Vrběticiach

Dvojica je tiež podozrivá z otravy bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa v anglickom Salisbury v roku 2018.