6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala 5. mája akciu s názvom Bumerang, počas ktorej zaistili päť strelných zbraní a 4 500 kusov streliva rôzneho kalibru. Zároveň vyšetrovateľ obvinil sedem osôb zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami spáchaného organizovanou skupinou.

Akcia sa konala v troch krajoch

Po dokázaní viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Polícia tiež zadržala komponenty zbraní ako hlavne, závery a tlmič, množstvo príslušenstva k zbraniam ako projektily, zápalky k nábojniciam, podávače a lis na prebíjanie. Akcia sa uskutočnila na území Trenčianskeho, Žilinského a Bratislavského kraja a policajti vykonali osem domových prehliadok a päť prehliadok iných priestorov.

Zbrane dodávali aj do Česka

Podľa zistení polície na území Trenčianskeho kraja a aj v ďalších miestach Slovenska pôsobila minimálne od roku 2012 do roku 2017 organizovaná skupina. S cieľom získavať finančné profity sa táto skupina údajne venovala kupovaniu expanzných zbraní viacerých typov, výrobcov a kalibrov. Tie následne prerábali na zbrane streľbyschopné.

Dodávali tiež strelivo a hromadne účinné zbrane, najmä prerobené útočné pušky, krátke strelné zbrane, granáty a zbrane typu RPG. Tieto zbrane a strelivá hromadili a dodávali viacerým záujemcom pochádzajúcim zo zahraničia, najmä z Českej republiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: akcia „Bumerang“, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zasahovala v rámci akcie Bumerang proti obchodníkom so zbraňami, obvinila sedem osôb (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Čelne sa zrazili dve autá, po nehode odviezli päť ľudí do nemocníc

Cesta I. triedy medzi Kútmi a Kopčanmi v okrese Skalica je po vážnej dopravnej nehode uzavretá.

Prokurátor v New Yorku zvolal veľkú porotu, vyšetriť má obchodné záležitosti Donalda Trumpa

Úrad manhattanského okresného prokurátora tak zrejme po dvoch rokoch vyšetrovania smeruje k obžalobe.

USA chcú obnoviť a zlepšiť vzťahy s Palestínou, znovu otvoria svoj konzulát v Jeruzaleme

Celková americká pomoc Palestínčanom od nástupu Bidenovej administratívy prekročí 360 miliónov dolárov.

Premiér Heger sa chce stretnúť s Pčolinským, hlasovaním proti Mikulcovi poruší koaličnú zmluvu

Predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský potvrdil, že bude hlasovať za odvolanie Romana Mikulca z funkcie ministra vnútra.