30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Septembrovú návštevu pápeža Františka v Prešove budú zabezpečovať stovky dobrovoľníkov, ktorí sa majú podieľať na celkovej organizácii prichádzajúcich pútnikov a byť im nápomocní v ich potrebách.

Ako informoval hovorca Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie Michal Pavlišinovič, už čoskoro sa spustí oficiálna registrácia dobrovoľníkov prostredníctvom spoločného registračného formulára. V prípade otázok je už ale teraz možné kontaktovať koordinátorov dobrovoľníkov za Prešov na e-mailovej adrese dobrovolnici.presov@navtevapapeza.sk.

Svätý Otec František zavíta medzi gréckokatolíkov do Prešova v utorok 14. septembra na sviatok Povýšenia svätého Kríža. Na priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove bude o 10:30 predsedať Božskej liturgii svätého Jána Zlatoústeho, pri ktorej ohlási homíliu.

„Pozývame preto všetkých ľudí dobrej vôle a ochotného srdca od veku 18 rokov prežiť túto návštevu špeciálnym spôsobom, ktorý bude vyjadrením lásky a vernosti Bohu, Cirkvi a Svätému Otcovi. Služba dobrovoľníka je tak výzvou ukázať božiu lásku v skrytých skutkoch pre iných,“ uviedol Pavlišinovič s tým, že dobrovoľníci sa stretnú v Prešove už 13. septembra, kde sa zadelia do jednotlivých pracovných tímov a oboznámia sa so všetkými potrebnými informáciami.

Viac k témam: dobrovoľníci, návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Návštevu pápeža Františka zabezpečia stovky dobrovoľníkov, hlásiť sa môžete už čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

SaS stojí za Hegerom i Mikulcom, odmieta podporovať smerácku frašku

Odvolávanie zvolali podľa SaS tvorcovia „Našich ľudí“ a paralelného vedenia krajiny zločineckou organizáciou.

Obec Nižná Voľa v bardejovskom okrese zasiahla v noci lokálna povodeň, záchranné práce trvali aj počas dňa

Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z Bardejova a členovia obecných hasičských zborov z obcí Nižná Voľa, Vyšná Voľa a Oľšavce.

GEFCO testuje využitie alternatívneho pohonu v logistike, aby znižovala uhlíkovú stopu

Spoločnosť GEFCO, globálny expert v oblasti multimodálnych riešení dodávateľských reťazcov a európsky logistický líder v automobilovom odvetví, dokončuje sľubované testy s nákladnými automobilmi na alternatívny pohon LNG.

Bratislava hlási enormný záujem o podporu z grantového programu na kultúru a umenie

Nadácia mesta Bratislavy zverejnila výsledky v troch vyhlásených výzvach.