21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký vládny kabinet v stredu schválil program bezprostrednej pomoci obetiam minulotýždňových povodní v celkovom objeme zhruba 400 miliónov eur.

Minister financií Olaf Scholz uviedol, že polovicu zdrojov poskytne federálna vláda a ďalšiu polovicu vlády spolkových krajín. Ako dodal, v prípade, že bude potrebných viac peňazí, program rozšíria. „Chceme spraviť to, čo je potrebné, aby sme pomohli každému,“ uviedol minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle záplavy naprieč Európou (fotografie)

Ďalšie miliardy eur plánuje vláda vyčleniť na obnovu zasiahnutých oblastí. Konkrétna čiastka bude známa, keď úrady získajú lepší prehľad o rozsahu škôd. S úsilím o obnovu sa začne bez zdržania, skonštatoval Scholz.

Ničivé povodne si vo viacerých častiach Nemecka minulý týždeň vyžiadali najmenej 171 ľudských životov.

Viac k témam: povodne, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú

Reštriktívne opatrenia v štyroch prefektúrach majú trvať 17 dní.

Fico žiada prepustenie obvinených v medializovaných kauzách, manipulovanie dokazuje správa z SIS (video)

Slovenská informačná služba podľa Fica konštatovala ovplyvňovanie vyšetrovania pri kauzách Božie mlyny, Očistec, Judáš a Mýtnik.

Kolíková považuje za kľúčové, aby mal najvyšší súd dostatok financií na agendu všeobecného súdnictva

Mária Kolíková tak reagovala na stanovisko najvyššieho súdu, že jeho chod je pre spúšťanie Najvyššieho správneho súdu SR výrazne ohrozený.

Colníci odhalili v Žiline nadbytok vypáleného destilátu, pestovatelia ovocia musia doplatiť daň

Za prevyšujúce množstvo nad 43 litrov čistého alkoholu na jedno výrobné obdobie budú musieť niektorí pestovatelia doplatiť daň.