31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Londýnsky súd tento týždeň poslal do väzenia na päť a pol roka ženu, ktorú usvedčili z lúpeže diamantov v hodnote 4,2 milióna libier. Šesťdesiatročná Lulu Lakatosová sa vydávala za znalkyňu drahých kameňov. Diamanty ukradla v luxusnom klenotníctve v londýnskej štvrti Mayfair.

Expert začal mať podozrenie

Do obchodu vkročila 10. marca 2016, keď sa predtým dohodla, že drahokamy ocení pre skupinu bohatých kupcov z Ruska. Pri lúpeži použila trik, prostredníctvom ktorého diamanty vymenila za bezcenné kamienky.

Po tom, ako si prezrela drahokamy, medzi nimi aj 20-karátový diamant v tvare srdca ocenený na viac ako 2,2 milióna libier, ich vložili v uzamknutej taške do trezoru klenotníctva, kde mali zostať do prijatia platby.

Expert klenotníctva však začal mať na druhý deň podozrenie a po prezretí pod röntgenom následne zistili, že taška obsahuje sedem obyčajných kamienkov.

Tašku s diamantmi vymenila

Lakatosová podľa súdu odlákala pozornosť personálu a tašku s diamantmi vymenila za inú, ktorá vyzerala rovnako. V čase odhalenia krádeže sa aj so spolupáchateľmi nachádzala vo Francúzsku.

Zadržali ju vlani v septembri na základe európskeho zatykača. Po vydaní do Veľkej Británie sa postavila pred súd.

Dvaja muži, ktorí spolupracovali s Lakatosovou, už skôr priznali vinu. Súd ich poslal do väzenia na tri roky a osem mesiacov. Polícia stále vyšetruje spoluúčasť ďalších dvoch žien.

Viac k témam: diamanty, krádež, lúpež
Zdroj: Webnoviny.sk – Páchateľku krádeže diamantov za viac než štyri milióny libier poslal súd na päť a pol roka za mreže © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Súdna rada riešila popieranie opatrení zo strany sudcov, názor o neúčinnosti nosenia rúšok je neprípustný

Členovia súdnej rady prijali stanovisko k medializovaným prípadom nerešpektovania niektorých protipandemických opatrení.

Verejným funkcionárom sa kráti čas, majetkové priznanie musia podať do 30. apríla

Povinnosť predkladať majetkové priznania v súlade s ústavným zákonom o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov majú poslanci parlamentu a ďalší verejní funkcionári.

Bulhari majú predčasné parlamentné voľby, krajina je kritizovaná pre nedostatočný boj s korupciou

Posledné prieskumy naznačujú podobné výsledky ako v apríli.

Minister obrany Jaroslav Naď si pripomenul 79. výročie atentátu na Reinharda Heydricha

Súčasťou spomienkového podujatia bol aj 27. ročník „Memoriálu Jozefa Gabčíka“, ktorý sa uskutočnil za dodržania prísnych protiepidemických opatrení.