26.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pandemická komisia schválila predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní a odporučila vláde prijať v tejto veci kladné stanovisko. Komisia taktiež navrhla ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID-automatu.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, v školách v čiernych okresoch zostáva podľa platného COVID-automatu v prípade detí na prezenčnej výučbe pravidelné testovanie v doterajšom nastavení.

„Členovia komisie sa oboznámili s aktuálnou epidemiologickou situáciu, ako aj s možnosťou lokalizácie koronavírusu prostredníctvom spodných vôd, ktoré je aktuálne predmetom diskusie v rámci testovacej stratégie a informáciu zobrali na vedomie,“ uzavrela hovorkyňa.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandemická komisia odporučila vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 30 dní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

DinoPark sa nedohodol s vedením bratislavskej ZOO, atrakciu museli zatvoriť

Podľa informácií nové vedenie ZOO odstúpilo od zmluvy s prevádzkovateľom DinoParku.

Slováci majú čoraz menší záujem o očkovanie proti COVID-19, môže za to zlepšujúca sa epidemická situácia

Zaočkovaní by privítali miernejšie opatrenia.

Slovenskí vojaci opustia Afganistan, NATO po takmer 20 rokoch sťahuje sily z krajiny

Ministerstvo obrany naplánuje odsun slovenských vojakov z oblasti tak, aby v krajine nedošlo k ohrozeniu dosiahnutých výsledkov.

Javy zaznamenané v USA neboli mimozemské, piloti mohli vidieť nové technológie z iných štátov

V ostatných rokoch zaznamenali Američania viacero nevysvetlených úkazov. Tie boli dokonca v niektorých prípadoch zachytené na videu pilotmi, ktorí spozorovali objekty letiace pred nimi.