Tradičný tvar striech je šikmý. Takéto strechy sa používali stáročia a stále plnia svoju funkciu. V našom regióne sa v druhej polovici dvadsiateho storočia ale začali presadzovať aj ploché strechy, respektíve strechy s minimálnym sklonom. Dôvody prečo sa ploché strechy čoraz viac presadzujú sú viaceré. Spomenúť môžeme napríklad architektonické hľadisko ale tiež to že budova v prípade plochej strechy má viac využitého vnútorného priestoru.

Rovnako je takýto tvar domu výhodnejší z pohľadu energetickej úspornosti. Preto sa čoraz viac používajú ploché strechy, ľahšia sa spĺňajú čoraz prísnejšie normy vo vzťahu k spotrebe energie. V prípade plochých striech je ale veľmi dôležitá kvalitná a funkčná hydroizolácie rovnej strechy.

Hydroizolácia zabraňuje vstupu vlhkosti do telesa domu. Hovoríme tu ako o dažďovej vode, tak v zimných mesiacoch aj o snehu. Kvalitná hydroizolácia teda musí plniť svoju funkciu v širokom teplotnom rozsahu s ktorým v priebehu roka príde do kontaktu. Najčastejšie sa na hydroizoláciu plochej strechy používajú modifikované asfaltové pásy. Tieto sú vhodné ako na novú strechu tak aj na jej opravu. Oprava plochej strechy pomocou asfaltových pásov dokáže ušetriť nemalé finančné prostriedky. Samozrejmosťou je výber vhodného realizátora takejto opravy strechy.

Kritickým miestom sú spoje týchto pásov ale aj rôzne prvky ktoré sa na streche nachádzajú. V týchto miestach je nevyhnutné aby boli spoje realizované veľmi kvalitne s dôrazom na detail tak aby zabránili akémukoľvek prieniku vody. V prípade správneho výberu technológie a jej realizácie môžeme počítať so životnosťou v desiatkach rokov.

(T/PR, foto: pexels.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Kúpou smartfónu Samsung Galaxy S21 5G získate grafiku z dielne Bratiska

https://www.youtube.com/watch?v=iTU_fphMrysPotešte sa príchodom jari hneď dvakrát. Pri kúpe Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G alebo S21 Ultra 5G teraz získate exkluzívnu tlačenú grafiku limitovanej edície, ktorá vznikla v spolupráci so značkou Bratiska.

Zdravá pečeň? Škodí jej nesprávny životný štýl, zloženie stravy, super hygiena a málo pohybu

V ľudskom tele je nenahraditeľná. Pripisujeme jej superschopnosti, dokáže sa rýchlo obnoviť a dorásť. Jej regeneračná schopnosť je však obmedzená a ak sa dlhodobo poškodzuje môže vzniknúť fibróza či cirhóza pečeňového tkaniva, ktorá sa nedá zvrátiť. Správne, hovoríme o pečeni.

V uliciach Bratislavy pribudnú opäť červené stoličky, pozornosť ľudí upriamia na verejné priestory

Cieľom červených setov je tiež oživiť priestory a umožniť ľuďom posedieť si v centre mesta.

Polícia v Trnave chystá obmedzenia počas derby so Slovanom, pripomína platné opatrenia

Fanúšikovia by sa za určitých okolností mohli vrátiť na tribúny, vzhľadom na prísne podmienky však podľa FC Spartak Trnava bude nedeľné derby ešte bez divákov.