10.4.2021 (Webnoviny.sk) – V roku 2019 evidovalo ministerstvo obrany 1 383 cestných presunov vojenskej techniky, zatiaľ čo v roku 2020 ich bolo 286. Ide o pokles o takmer 80 percent. Podobný pokles zaznamenal rezort obrany aj v prípade pristátí spojeneckých lietadiel na Slovensku.

Kým v roku 2019 pristáli na území SR spojenci celkovo 222-krát a za rok 2020 to bolo 45-krát. Ministerstvo obrany o tom informovalo vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ministerstvo obrany zaregistrovalo zvýšený záujem o tému presunu vojenskej techniky a personálu, najmä pre napätú situáciu na Ukrajine. Ako vysvetlil rezort, presuny patria k bežným aktivitám štátov Severoatlantickej aliancie. „Severoatlantická aliancia je obranná organizácia, ktorá významnou mierou zvyšuje aj našu vlastnú bezpečnosť. Vyjadrujeme zároveň bezpodmienečnú podporu teritoriálnej a štátnej a suverenite Ukrajiny,“ uzavrelo ministerstvo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: presun vojenskej techniky
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet presunov vojenskej techniky cez Slovensko minulý rok výrazne klesol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Americká armáda si robila inventúru, počas ostatných desať rokov prišla o takmer dvetisíc zbraní

Zbrane zmizli napríklad pre nezamknuté dvere, spiacich strážnikov či iné bezpečnostné výpadky.

RTVS: Zmluvy so spoločnosťou Elektronika sú výsledkom transparentných verejných obstarávaní

Mária Kolíková odišla z predstavenstva firmy, keď sa stala štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti v roku 2016.

Prichádzate na Slovensko z krajín EÚ? Ak spĺňate určité podmienky, nemusíte ísť do 14-dňovej karantény

Osoby prekračujúce hranice budú potrebovať doklad o absolvovaní očkovania, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo ich kombináciu.

Anglicko uvoľnilo pandemické opatrenia, ľudia môžu ísť do telocviční, na nákupy i do reštaurácií

Škótsko, Wales a Severné Írsko majú v pláne podobné uvoľnenie.