6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Advokát Marián Galbavý dnes ohlásil svoju kandidatúru na post primátora Trnavy v komunálnych voľbách v roku 2022. Jeho ambíciou je urobiť z Trnavy „moderné mesto, ktoré pozorne počúva svojich občanov“. 49-ročný Galbavý sa o post primátora Trnavy uchádzal aj v roku 2018, vtedy skončil na treťom mieste s výrazne nižším počtom hlasov, ako dostal zvolený primátor Peter Bročka.

Vysoké dane a poplatky

Podľa Galbavého by ďalšie štyri roky Bročku na radnici mohli byť pre mesto fatálne. „Keď si uvedomíme, že už dnes vyhnal dane na maximum, zaťažil mesto úvermi v značenej výške, neviem si dosť dobre predstaviť, čo by robil tie ďalšie štyri roky, kam by sa to mohlo ešte posunúť,“ narážal na zvýšené sadzby miestnych daní a nedávno schválený deväťmiliónový úverový rámec, ktorý schválili mestskí poslanci.

V Trnave podľa Galbavého žije príliš veľa ľudí, ktorí sa v ňom cítia cudzo a majú pocit, že s nimi mesto neráta a nie sú súčasťou vízií budúcnosti tohto mesta. Takýto ľudia ho podľa neho oslovujú s pocitom, že jediné, čo mesto od nich chce, sú vysoké dane a poplatky.

Do komunálnej politiky vstupovali spolu

Do komunálnych volieb pôjde Galbavý ako nezávislý kandidát, bude sa však uchádzať o širokú podporu demokratických politických strán. Kandidatúru v ďalších komunálnych voľbách už potvrdil na sociálnej sieti aj terajší primátor Peter Bročka.

Marián Galbavý vstúpil do komunálnej politiky v roku 2014, po boku terajšieho primátora Petra Bročku sa v rámci jeho združenia Lepšia Trnava stal poslancom mestského zastupiteľstva. Pred komunálnymi voľbami v roku 2018 sa ich cesty rozišli, obaja súperili o kreslo primátora. Galbavý je aj v tomto volebnom období poslancom Mestského zastupiteľstva v Trnave, je tiež poslancom Trnavského samosprávneho kraja.

Viac k témam: kandidát na primátora
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokračovanie Bročku môže byť pre Trnavu fatálne, vymeniť ho chce advokát Galbavý © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Odborníci i verejnosť nesúhlasia s rozširovaním siete STK

Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje vydať viac ako 100 povolení na nové stanice technickej kontroly napriek tomu, že kapacita tých súčasných je dostatočná. Na spustenie prevádzky sa navyše pripravuje 61 nových staníc z posledného kola rozširovania siete STK.

Bývalému špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi hrozí ďalšie trestné stíhanie v piatich veciach, ktoré dozoroval

Generálna prokuratúra preverovala 64 trestných vecí, v ktorých vykonával dozor bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Našou morálnou povinnosťou je pamätať na padlých v 2. svetovej vojne, hovorí minister Korčok

Európa si dnes pripomína 76. výročie ukončenia 2. svetovej vojny.

Dva býky na farme v Nemecku zabili dôchodkyňu a jej syna, mŕtve telá našla polícia

Zatiaľ čo jedného býka chytili pred príchodom polície, druhého musel zastreliť poľovník.