1.5.2021 (Webnoviny.sk) – Štyridsaťročnému mužovi a jeho 21-ročnému synovi z Trebišova hrozí za predaj drog väzba. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Ak im polícia dokáže vinu, hrozí im jeden až päť rokov väzenia.

Muži počas domovej prehliadky policajtom vydali hnedozelenú rastlinnú sušinu, u ktorej kriminalisticko-expertízne skúmanie potvrdilo prítomnosť nikotínu a látky ADB-BUTINACA.

Oboch mužov, ktorí boli viackrát trestaní, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove obvinil z trestného činu šírenia toxikománie a zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.

Ivanová priblížila, že muži od roku 2021 v rôznych časových intervaloch navštevovali Maďarsko, aby si od doposiaľ nestotožnenej osoby doniesli domov, do jedného z trebišovských rodinných domov, dizajnérsku drogu zvanú Herba – Mamba. „S vidinou prilepšenia si jej ďalšou distribúciou, ju delili na užívateľské dávky, a potom predávali alebo vymieňali za rôzne veci, najmä sociálne slabším osobám,“ ozrejmila.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: drogoví díleri, drogy
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia odhalila dílerov drog, otcovi a synovi hrozí až päť rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Unikátna výstava ku Dňu Zeme v Lučenci

Deň Zeme si pripomíname od roku 1970 a vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem. Takýmto darom sú aj vzácne ekosystémy mokradí.

Sulík má v strane silnú podporu, lídrom liberálov bude aj v najbližších voľbách

To, že bude na kandidátke SaS na prvom mieste, považuje za hotovú vec.

Európska komisia prešetruje nový maďarský zákon, je zameraný proti LGBTI ľuďom

Európska komisia prešetruje nový maďarský zákon zakazujúci sprostredkovať informácie o homosexualite či zmene pohlavia osobám do 18 rokov.

Predsedníctvo SAV podporuje biomedicínske centrum, jeho výsledky nemôžu ovplyvňovať politici

Predsedníctvo SAV vyhlásilo, že Biomedicínske centrum SAV (BMC SAV) je vysoko rešpektovaná vedecká inštitúcia, o čom svedčí aj jej účasť na vývoji vakcíny a v neposlednom rade vyžiadaná pomoc SR pri sekvenovaní pozitívnych testov PCR na nové mutácie vírusu.