1.5.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s nedeľným futbalovým derby Spartak Trnava Slovan Bratislava. V uliciach Trnavy bude podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej monitorovať situáciu, najmä v okolí štadióna a v centre mesta, viac policajtov. Tí budú v prípade potreby pripravení zasiahnuť.

Upozorňujú na obmedzenia

Po podrobnom oboznámení sa s aktuálnymi podmienkami, ktoré musí potenciálny divák splniť pred vstupom na futbalový zápas, musíme skonštatovať, že z nášho pohľadu ako organizátora zápasu sa nič nemení a najbližší zápas Spartak Trnava – Slovan Bratislava bude bez divákov,“ zareagoval na aktuálne podmienky FC Spartak Trnava. Zápas sa začína na Štadióne Antona Malatinského o 18:00.

Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, policajti na nevyhnutný čas pred zápasom aj po jeho skončení uzatvoria prejazd cez Kollárovu ulicu. Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť,“ informovala ďalej Linkešová. Polícia žiada občanov, aby s týmito obmedzeniami už vopred rátali a svoj program si naplánovali tak, aby sa ich obmedzenia dotkli čo najmenej.

Opatrenia nepovoľujú zhromažďovanie osôb

Úrad verejného zdravotníctva za určitých podmienok umožnil návrat divákov na štadióny. Diváci by sa však museli preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 36 hodín a negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín.

Zoskupenie fanúšikov Ultras Spartak pozýva na spoločné sledovanie futbalu a na pivo mimo štadióna. „Fanúšikov žiadame, aby sa podľa možností vyhli nešportovému správaniu, nevyvolávali zbytočné provokácie, aby polícia nemusela zasahovať. Zároveň pripomíname, že stále sú v platnosti opatrenia vlády, ktoré nepovoľujú zhromažďovanie osôb, a pri užšom kontakte s inými osobami je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty,“ dodáva polícia.

Viac k témam: fanúšikovia, obmedzenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Trnave chystá obmedzenia počas derby so Slovanom, pripomína platné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Exprezidentovi finančnej správy Imreczemu vypovedali službu všetci obhajcovia, výsluch sa nekonal

Stíhaný exprezidenti si tak musí zaobstarať nového obhajcu.

Neďaleko slovenských hraníc sa prehnalo tornádo, spôsobilo rozsiahle škody (video)

Búrka spôsobila rozsiahle škody, hasiči vyhlásili tretí stupeň poplachu. 

Súdy povolili stovkám podnikateľom dočasnú ochranu, najviac ju poskytli v máji a júni

Na zmiernenie ekonomických vplyvov pandémie koronavírusu Národná rada SR na jar 2020 schválila dočasnú ochranu pre podnikateľov.

V Dúbravke sa zrazila električka s dodávkou, pre nehodu premávajú náhradné autobusy

Obnovenie dopravy očakáva bratislavský dopravný podnik v nasledujúcich hodinách.