10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Taktickú jednotku polície vo Frankfurte nad Mohanom rozpustili počas vyšetrovania účasti niektorých členov v četovacej skupine, ktorá si posielala krajne pravicové správy. Vláda v spolkovej krajine Hesensko sa tak rozhodla deň po prehliadkach domov a pracovísk šiestich policajtov a po tom, ako mestská polícia oznámila reštrukturalizáciu jednotky.

Hesenský minister vnútra Peter Beuth uviedol, že úrady rozhodli, že pre špeciálne zložky polície je potrebný „zásadný nový začiatok“ s „úplne novou kultúrou vedenia“. Mnoho členov podľa Beutha nič neurobilo a bude pokračovať v ich rolách v novej jednotke, no tento „jasný krok bol nevyhnutný“.

Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom v stredu uviedla, že k objavu podozrivých četovacích skupín viedlo vyšetrovanie 38-ročného policajta podozrivého z držby a distribúcie snímok zneužívania detí. Z posielania si správ, ktoré obsahovali nacistické snímky, čo je v Nemecku protizákonné, je podľa prokurátorov podozrivých 19 slúžiacich a jeden bývalý policajt vo veku 29 – 54 rokov.

Úrady v Nemecku sú znepokojené krajne pravicovým zmýšľaním v radoch polície a ozbrojených síl. Minister obrany minulý rok rozpustil jednotku špeciálnych vojenských síl KSK pre údajný krajne pravicový extrémizmus.

Viac k témam: nemecká polícia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre krajne pravicové správy rozpustili taktickú jednotku polície vo Frankfurte nad Mohanom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Satelitné zábery ukazujú znepokojivé údaje, svetové ľadovce sa topia rýchlejšie ako v minulosti

Vedci tieto javy pripisujú zmene klímy spôsobenej ľuďmi.

Orbán reaguje na kritiku, k spornému zákonu proti LGBT komunite plánuje vyhlásiť referendum

Zákon pôsobí na prvý pohľad diskriminačne a nesúhlasí s ním ani Európska únia.

Žilinka skritizoval Lipšica, k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby sa nemal vyjadrovať

Podľa generálneho prokurátora Maroša Žilinku Lipšic špekulatívne polemizoval s jednotlivými dôkazmi spôsobom neprípustným pre obhajobu.

Prezidentka Čaputová mala propagovať súkromné spoločnosti, podnetom sa zaoberá parlamentný výbor

Martin Daňo v podnete na prezidentku Zuzanu Čaputovú tvrdí, že hlava štátu propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti.