25.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pandémia koronavírusu vážne poškodila spotrebu piva v Českej republike. Priemerná ročná spotreba piva na osobu v krajine vlani klesla o 7 litrov na 135 litrov. Bola to najnižšia úroveň od 60. rokov minulého storočia.

Informoval o tom Český zväz pivovarov. Predseda zväzu František Šámal uviedol, že takúto krízu nikdy nezažil. Natrvalo v ČR zatvorili do 500 pivární a očakáva sa, že do konca tohto roku prevádzku zatvoria ďalšie stovky.

Viac o téme: Koronavírus

Od marca minulého roka sa v Česku na niekoľko mesiacov zatvorili bary a reštaurácie. K poklesu spotreby piva prispel aj zákaz konzumácie alkoholu na verejnosti a zrušenie športových, kultúrnych a ďalších podujatí.

Celková výroba piva v krajine sa zmenšila o 6,9 percenta na 20,1 milióna hektolitrov. Export českého piva oslabil o 381-tisíc hektolitrov na približne 5 miliónov hektolitrov. Bol to prvý pokles po deviatich rokoch rastu.

Česká republika patrí v rámci Európy ku krajinám, ktoré pandémia koronavírusu postihla najviac. Krajina doteraz nahlásila viac ako 1,6 milióna prípadov ochorenia COVID-19. Infekcii koronavírusu podľahlo 28 640 ľudí.

Viac k témam: bary, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, Pandémia, pandemické opatrenia, pivo, pivovarníci, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre pandémiu vlani v Česku prudko klesla spotreba piva © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Jankovská konala v kauze Fatima premyslene a plánovane, skonštatoval súd v Trnave

Ak by Jankovská podľa súdu nezostala vo väzbe, mohla by vyšetrovanie prípadu sťažiť.

Mortalita najviac vzrástla v Trnavskom kraji, až osem z desiatich úmrtí tvorili seniori

Vyššiu mieru úmrtnosti zaznamenal Štatistický úrad SR aj v Nitrianskom a Košickom kraji.

Zomrel známy moderátor Julo Viršík

Viršík stál v roku 1991 pri vzniku vysielania rádia Rock FM a stal sa tu jednou z najvýraznejších moderátorských osobností 90-tych rokov.

V Kongu vybuchla sopka Nyiragongo, tisícky ľudí utiekli zo svojich domovov (video)

Zasiahnutá oblasť susedí s Rwandou, kam sa po erupcii vybrali hľadať útočisko mnohí obyvatelia.