22.7.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 22. júla odovzdala poverovacie listiny trom novým slovenským diplomatom, ktorí budú pôsobiť ako veľvyslanci Slovenskej republiky.

Vedúcim Stálej misie Slovenskej republiky pri Organizácii Spojených národov so sídlom vo Viedni sa stal Radomír Boháč. Dušan Matulay bude pôsobiť ako mimoriadny splnomocnený veľvyslanec SR a vedúci stálej misie SR pri Organizácii Spojených národov v Ženeve.

Prezidentka im prejavila dôveru

Katarína Žuffa Leligdonová sa stane mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou SR v Kenskej republike, Burundskej republike, Eritrejskom štáte, Juhosudánskej republike, Komorskom zväze, Konžskej republike, Konžskej demokratickej republike, Rwandskej republike, Seychelskej republike, Somálskej federatívnej republike, Tanzánijskej zjednotenej republike a Ugandskej republike so sídlom v Nairobi.

Hlava štátu veľvyslancom zablahoželala k funkciám a vyjadrila dôveru, že budú odhodlane presadzovať záujmy SR a slovenských občanov.

Obhajoba slovenských hodnôt

„Očakávam od vás, že budete aktívne obhajovať naše základné a spoločné hodnoty. Pretože v otázkach slobody, demokracie, právneho štátu, tolerancie či princípov medzinárodného práva nie je možné ostať hodnotovo neutrálny. Dá sa byť len konzistentný,“ povedala Čaputová.

Prezidentka uviedla, že si uvedomuje náročnosť zahraničnej služby, ktorá ovplyvňuje aj životy rodinných príslušníkov. „Chcem sa aj im poďakovať za podporu, ktorú vám dávajú. A tiež potvrdiť, že pri výkone vášho poslania budete mať vždy podporu moju a môjho tímu, na ktorý sa s dôverou kedykoľvek obracajte,“ dodala.

Viac k témam: diplomati, veľvyslanci, vymenovanie do funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová odovzdala poverovacie listiny novým slovenským veľvyslancom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Smer namieta novelu zákona o kyberšikane, Kaliňák hovorí o útoku na slobodu slova

Namiesto exaktných pojmov a jasne definovanej skutkovej podstaty trestného činu sa rozhodli schváliť formulácie, ktoré sú ľahko zneužiteľné proti každému z nás, ktorí v online priestore dlhodobo šírime napríklad svoj politický názor. Napríklad na súčasnú koalíciu, ktorej dnes neverí 90 percent národa,“ povedal Erik Kaliňák.

Uhlíková neutralita, podpora žien na vedúcich pozíciách, či zníženie spotreby vody – spoločnosť HEINEKEN Slovensko predstavila svoju novú udržateľnú stratégiu

Spoločnosť HEINEKEN Slovensko, ako líder na slovenskom pivnom trhu, dlhodobo orientuje svoje podnikanie smerom k trvalej udržateľnosti.

Muž s nožom v ruke zastrašoval deti v senickom parku, bol pod vplyvom alkoholu

Muž, ktorý už bol v minulosti odsúdený za násilnú trestnú činnosť, spomínal pri incidente aj rómsku menšinu.

Úspešnosť Konferencie o budúcnosti Európy stojí na občanoch, podľa Klusa by v nich mala vyvolať záujem

V súvislosti s podujatím sa na Bratislavskom hrade stretnú traja najvyšší ústavní činitelia a šéf rezortu diplomacie.