Teplota v domácnosti patrí k jedným z najdôležitejších faktorov ktoré vplývajú na pocit pohody. Cítiť sa príjemne vo vlastnom domove je určite prioritou každého z nás.

V zime sa jedná o vykurovanie a v lete zase o chladenie na teploty ktoré pociťujeme ako príjemné. Hlavne z postupujúcim otepľovaním je čoraz častejšie aj chladenie našich bytov alebo domov. Pri novostavbách sa najčastejšie stretávame so stropným chladením. V tomto prípade sa médium privádza do stropu a z tadiaľ ochladzuje obytný priestor. Pri vykurovaní sa používajú dve technické riešenia. Teplovodné podlahové kúrenie používa ako médium ktoré privádza teplo do podlahy teplú vodu. Toto býva konštrukčne riešené najčastejšie  tak, že rozvody teplej vody bývajú zasadené v liatej podlahe.

Ako liata podlaha sa zase najviac stretávame s anhydritovými potermi. Ceny anhydritových poterov sa začínajú od približne 12 Euro za meter štvorcový. V tomto je započítaná ako práca tak aj základný materiál. Samozrejme je možné objednať si aj komplet dodávku. V takomto prípade je súčasťou realizácie anhydritový materiál, izolácie, teplovodné rozvody a komplet práca.

V niektorých prípadoch je vhodnejšie riešenie elektrické podlahové vykurovanie. To ktorý systém sa použije je na zváženie hlavne projektanta. Cena elektrického systému podlahového kúrenia je podobná ako pri teplovodnom kúrení.

(TPN/PR, foto: pexels.com)

Mohlo by vás zaujímať

Autobus sa v Huncovciach snažil vyhnúť nákladiaku a narazil do rodinného domu (foto)

Zranené osoby previezli na ošetrenie do nemocnice.

Bratislava sa popasovala s larvami komárov, zneškodnili ich vraj viac než päť miliónov

V prvej jarnej záplavovej vlne podľa mesta nízke teploty komárom nepriali.

Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala vyznamenania predstaviteľom vedy, kultúry aj športu

Prezidentka Zuzana Čaputová vyznamenania udelila pri príležitosti 28. výročia vzniku slovenskej republiky.

Riaditeľkou NAKA sa stala Kurrayová, nastúpi počas náročného obdobia

Národná kriminálna agentúra má podľa policajného prezidenta Petra Kovaříka za posledné obdobie najlepšie výsledky za svojej existencie a verí, že Kurrayová bude pokračovať v nastavenom trende.