4.5.2021 (Webnoviny.sk) – Šírite bludy, že Matovič navrhol 25-percentnú daň z pridanej hodnoty (DPH), odkázal v utorok novinárom na brífingu líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič.

„Nikdy som to nepovedal, ale náš koaličný partner to pustil do obehu, lebo potreboval zrejme… neviem, čo tým chcel dosiahnuť,“ tvrdí. Rezort financií podľa neho pracuje na komplexnej daňovo-odvodovej reforme.

V programovom vyhlásení vlády sa podľa Matoviča uvádza, že vláda zvýši zaťaženie spotreby a zníži zaťaženie ceny práce. „Napríklad aj DPH je zaťaženie spotreby a zníženie zaťaženia ceny práce je, keď zvýšite daňový bonus rodičom, keď poctivo vychovávajú deti,“ povedal líder OĽaNO.

Ak by sa podľa neho niečo takéto stalo, bolo by to „presne v súlade s dokumentom, za ktorý sme hlasovali“.

Viac k témam: DPH daň z pridanej hodnoty, minister financií SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Šírite bludy, odkázal novinárom Matovič a skritizoval aj koaličného partnera © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Chorvátsko sa otvára pre zaočkovaných cestujúcich, o vakcinácii však musíte mať potvrdenie

Okrem zaočkovaných majú výnimku z predkladania negatívneho testu aj ľudia, ktorí ochorenie prekonali v posledných šiestich mesiacoch.

Koniec čakaniu v rade – poistenci Unionu si termín návštevy pobočky môžu objednať online

Potrebujete navštíviť zdravotnú poisťovňu, ale obávate sa dlhého čakania v rade? Využite rezervačný systém Unionu, vďaka ktorému ušetríte svoj čas.

Slovensko patrí do Európskej únie, tvrdí Kollár. Odmieta však odovzdávanie ďalších kompetencií Bruselu

Slovenská republika sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.

dm vyvinula produkty vlastných značiek neutrálne k životnému prostrediu* pod označením Pro Climate

Spoločnosť dm vyvinula produkty vlastných značiek každodennej potreby s označením Pro Climate, ktoré sú nielen klimaticky neutrálne, ale prvýkrát aj neutrálne k životnému prostrediu.