11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko pomôže Grécku v boji s nelegálnou migráciou finančným príspevkom vo výške jeden milión eur na zabezpečenie zdravotníckeho personálu, materiálu a techniky pre utečenecké tábory na jeho území.

Podpísali dohodu

Ako rezort vnútra informoval v tlačovej správe, vyplynulo to zo štvrtkového stretnutia ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a gréckeho ministra pre migráciu a azyl Notisa Mitarachiho. Stretnutie sa podľa ministerstva uskutočnilo na žiadosť gréckej strany a týkalo sa ochrany vonkajších hraníc Európskej únie a boja proti nelegálnej migrácii.

Súčasťou bol tiež podpis bilaterálnej dohody medzi Ministerstvom vnútra SR a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM) o spoluúčasti SR pri zmiernení následkov migrácie v Grécku.

Pandémia zmenšila prílev

Ministri sa na stretnutí zhodli, že v oblasti nelegálnej migrácie je kľúčovou otázkou ochrana vonkajších hraníc únie a posilnenie spolupráce s krajinami pôvodu nelegálnych migrantov. „Pandémia dočasne zmenšila prílev nelegálnych migrantov do Európy, ale nezmenšila sa pozornosť, ktorú tejto problematike venujeme,“ povedal Mikulec.

SR je podľa neho v tejto oblasti suverénnym štátom, ktorý o svojej migračnej politike rozhoduje samostatne. „Zároveň ale ponúkame pomocnú ruku tam, kde je to potrebné,“ zdôraznil minister. Dodal, že Grécku Slovensko v oblasti boja s nelegálnou migráciou vyjadrilo jasné gesto solidarity

Viac k témam: Grécko, Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM), nelegálna migrácia, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko pomôže Grékom v boji s nelegálnou migráciou, vyčlení milión eur pre utečenecké tábory © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Košice a Viedeň opäť spojí IC vlak, do prevádzky sa vracajú reštauračné vozne. Prehľad zmien cestovného poriadku vlakov osobnej dopravy od 13. 6. 2021 v kocke

V nedeľu 13. 6. 2021 vstúpi do platnosti pravidelná 2. zmena Cestovného poriadku 2020/2021. V rámci nej Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) obnovuje prvý pár vlakov kategórie InterCity (IC) – z Košíc do Viedne a späť.

Polícia obvinila muža, ktorý dobodal v Bratislave kuchynským nožom ženu

Útočník spôsobil žene viaceré bodno-rezné rany.

Sulíkovci chcú novelizovať rokovací poriadok, správne by vraj aj bolo zrušiť niektoré Dankove návrhy

Rokovací poriadok sa podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) počas pandémie ukázal v niektorých bodoch ako neaktuálny.

V bytovom dome v Bratislave vypukol požiar, hasiči hlásia jednu obeť

Požiar na Vígľašskej ulici bol nahlásený v piatok krátko po 23:00.