11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda by mala podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka napraviť nedorozumenie medzi Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trenčíne a Inštitútom zdravotnej politiky na ministerstve zdravotníctva, výsledkom ktorého je ponechanie okresu Trenčín v ružovej farbe COVID automatu aj v budúcom týždni.

Viac o téme: Koronavírus

Na predsedu vlády Eduarda Hegera sa obrátil s prosbou o zvolanie online zasadnutia vlády ešte do nedele, kde by sa mal problém vyriešiť.

„V okrese Trenčín, na rozdiel od drvivej väčšiny okresov na Slovensku, nemôžu obyvatelia ešte vstupovať do interiérov reštaurácií alebo interiérov cukrární. Je to veľmi obmedzujúce pre podnikateľov, gastropodniky sú na tom naozaj zle,“ povedal dnes Rybníček v Trnave.

Od vedúceho inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Mateja Mišíka má k dispozícii čísla, podľa ktorých by okres Trenčín mohol byť od pondelka 14. júna oranžový, čo by umožnilo vstup do interiérov gastroprevádzok.

Keďže rozdelenie okresov bolo schválené uznesením vlády, zmenu môže urobiť opäť len vláda. Ak by sa tak nestalo, k zmene farby príde až od 21. júna.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu

Uvoľnenie lockdownu je zatiaľ naplánované na 21. jún, ale vládne zdroje pre BBC uviedli, že sa bude uplatňovať dlhšie.

Belgicko zaradilo Slovensko medzi oranžové krajiny, nebude potrebný negatívny test a ani ísť do karantény

Jedinou povinnosťou bude pre Slovákov vyplnenie formulára.

Kuchár z Čistého dňa pôjde za zneužitie Natálie na päť rokov do väzenia, súd zamietol jeho odvolanie

Filo je už druhým právoplatne odsúdeným zamestnancom Čistého dňa za sexuálne zneužívanie.

V Antverpách sa zrútila časť školy, pod troskami našli päť mŕtvych robotníkov (video)

V Antverpách na severe Belgicka sa pri rekonštrukčných prácach nečakane zrútila časť budovy základnej školy. Príčiny nešťastia nie sú známe.