4.5.2021 (Webnoviny.sk) – Reforma verejnej správy, zmena financovania samospráv, opatrenia na zmiernenie dopadov zmeny klímy, zavádzanie zelenej ekonomiky či zmena regionálnej politiky. Aj také sú priority Únie miest Slovenska (ÚMS). Na utorňajšej tlačovej konferencii to po 32. sneme ÚMS povedal prezident ÚMS a primátor Trenčína Richard Rybníček.

Únia si na sneme zvolila aj nové vedenie. Jej viceprezidentmi sa stali primátori Bratislavy, Kežmarku, Komárna, Banskej Bystrice, Moldavy nad Bodvou, Košíc, Popradu a primátorka Lučenca. Úniu miest tak bude reprezentovať prezident a deväť viceprezidentov. Rybníček uviedol, že ÚMS sa od januára minulého roka rozšírila z 39 na 59 členských miest, ktoré spolu majú približne dva milióny obyvateľov.

Rybníček zdôraznil, že primátori sú naďalej pripravení pomáhať ľuďom v prípade, že by Slovensko zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu. Primátori sa aktuálne snažia o to, aby sa fungovanie poskytovania služieb občanov zo strany samospráv čo najskôr vrátilo do normálu napriek finančným stratám.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo poznamenal, že Bratislavu stálo testovanie ľudí a starostlivosť o seniorov dva milióny eur a ďalších 30 miliónov eur stratil Dopravný podnik Bratislava. Pripomenul, že ide o finančné čiastky, ktoré hlavnému mestu štát nevráti.

Viac k témam: Pandémia, samospráva, verejná správa
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia miest Slovenska má nové vedenie, medzi priority primátorov bude patriť aj reforma verejnej správy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Strelcovi z FedExu už raz zbraň zhabali, po prepustení si zadovážil útočné pušky

A tými aj spáchal vraždu niekoľkých osôb vrátane seba.

Slovensko patrí do Európskej únie, tvrdí Kollár. Odmieta však odovzdávanie ďalších kompetencií Bruselu

Slovenská republika sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.

Pred 25 rokmi zavraždili Róberta Remiáša, podľa liberálov z SaS nie sú vrahovia stále odhalení

Remiáš zahynul 29. apríla 1996 večer po výbuchu jeho automobilu, pod ktorým bola nastražená výbušnina.

Väčšina lokalít ohrozených zosuvmi pôdy bude sanovaná v nasledujúcich rokoch, odklepla vláda

Slovensko v rámci programu identifikovalo 84 lokalít, na ktorých je potrebné vykonanie inžinierskogeologického prieskumu.