10.8.2021 (Webnoviny.sk) – Únia miest Slovenska (ÚMS) spustila informačný portál zobrazujúci aktuálnu mieru zaočkovanosti v jednotlivých mestách a obciach. ÚMS to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslal Ivan Vanko z kancelárie ÚMS.

Portál vznikol v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom, občianskym združením Alvaria a Inštitútom zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR. Obyvateľom aj samosprávam ukáže, koľko ľudí bolo zaočkovaných prvou či druhou dávkou vakcíny v danej obci, meste aj okrese.

Viac o téme: Koronavírus

Užívateľom zároveň zároveň umožňuje filtrovať jednotlivé obce, mestá alebo okresy podľa miery zaočkovanosti v 10-percentných intervaloch.

Podľa ÚMS bude dostatok prístupných informácií o aktuálnej miere zaočkovanosti dôležitou súčasťou prípravy na tretiu vlnu pandémie koronavírusu. Informačný portál nájde verejnosť na stránke https://www.uniamiest.sk/zaockovanost-mesta.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, informačný systém, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia miest Slovenska spustila nový informačný portál, zobrazuje aktuálnu mieru zaočkovanosti v mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by vás zaujímať

Pozor na podvodnú súťaž, stiahnutie škodlivej aplikácie vám môže spôsobiť nemalé problémy

Podvodníci sa tentoraz zamerali na spoločnosť Lidl.

Ako si Slováci predstavujú svet v roku 2050? Z týchto vecí má vyše polovica ľudí strach

Najväčší vplyv na podobu sveta v roku 2050 bude mať podľa 81,3 percenta ľudí klimatická zmena.

Obete násilného trestného činu budú môcť požiadať o odškodnenie už po začatí trestného stíhania

Novelou o obetiach trestných činov sa tiež zjednoduší prístup obetí trestných činov k odbornej pomoci aj prostredníctvom zriadenia intervenčných centier, ktoré budú fungovať v rámci každého kraja.

Dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť s prípravou návštevy pápeža Františka v Prešove, sa už môžu registrovať

Podmienkou je, aby mal dobrovoľník minimálne 18 rokov a bol plne zaočkovaný.