10.8.2021 (Webnoviny.sk) – Únia miest Slovenska (ÚMS) spustila informačný portál zobrazujúci aktuálnu mieru zaočkovanosti v jednotlivých mestách a obciach. ÚMS to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslal Ivan Vanko z kancelárie ÚMS.

Portál vznikol v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom, občianskym združením Alvaria a Inštitútom zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR. Obyvateľom aj samosprávam ukáže, koľko ľudí bolo zaočkovaných prvou či druhou dávkou vakcíny v danej obci, meste aj okrese.

Viac o téme: Koronavírus

Užívateľom zároveň zároveň umožňuje filtrovať jednotlivé obce, mestá alebo okresy podľa miery zaočkovanosti v 10-percentných intervaloch.

Podľa ÚMS bude dostatok prístupných informácií o aktuálnej miere zaočkovanosti dôležitou súčasťou prípravy na tretiu vlnu pandémie koronavírusu. Informačný portál nájde verejnosť na stránke https://www.uniamiest.sk/zaockovanost-mesta.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, informačný systém, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia miest Slovenska spustila nový informačný portál, zobrazuje aktuálnu mieru zaočkovanosti v mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

V Senici otvorili prvé zariadenie podporovaného bývania, znevýhodneným pomôže zapadnúť do spoločnosti

Novú sociálnu službu zastrešuje Centrum sociálnych služieb Rohov. Určená je pre klientky, ktoré sú schopné viesť samostatný život.

Protimonopolný úrad posúdi koncentráciu v oblasti herní a stávkových kancelárií

Podniky Synot W a SLOV-MATIC pôsobia v oblasti herní a stávkových kancelárií.

Vláda sa pravdepodobne dohodne na spoločnom návrhu úpravy podmienok kolúznej väzby

Robert Fico v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 uviedol, že návrh zákona Petry Hajšelovej (Sme rodina) má v parlamente širokú podporu.

V Dúbravke sa zrazila električka s dodávkou, pre nehodu premávajú náhradné autobusy

Obnovenie dopravy očakáva bratislavský dopravný podnik v nasledujúcich hodinách.