31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty rozširujú sankcie proti Kube. Oznámilo to v piatok federálne ministerstvo financií. Krok má zvýšiť tlak na komunistický režim, proti ktorému sa tento mesiac na karibskom ostrove konali nečakane veľké demonštrácie.

Terčom najnovších sankcií sú dvaja najvyšší predstavitelia takzvanej Národnej revolučnej polície (PNR), ktorá patrí pod kubánske ministerstvo vnútra. To je na sankčnom zozname USA už od januára. Spojené štáty majú podľa ministerstva financií dôkazy, že príslušníci PNR sa zapájali do násilného potláčania demonštrácií.

Prezident Joe Biden krátko po oznámení najnovšieho kola sankcií prijal v Bielom dome zástupcov kubánskej komunity žijúcej v Spojených štátoch. Ubezpečil ich, že jeho administratíva skúma ďalšie možnosti, ako podporiť opozičné hnutie. Nevylúčil ani zavedenie dodatočných sankcií.

Recepcia v Bielom dome sa uskutočnila takmer tri týždne po tom, čo Kubou 11. júla otriasli nezvyčajne silné protesty. Do ulíc vyšli tisíce obyvateľov, ktorí sa sťažovali na nedostatok potravín, výpadky dodávok elektriny a zlyhania vlády. Podľa agentúry AP to boli prvé protesty svojho druhu od deväťdesiatych rokov.

Viac k témam: demonštrácie, komunistický režim, sankcie proti Kube
Zdroj: Webnoviny.sk – USA rozšírili sankcie voči Kube, namierené sú proti najvyšším predstaviteľom polície © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Ministerstvo obrany chce pre armádu nakúpiť nové nákladné autá, začalo už s prieskumom trhu

Dôležitosť a opodstatnenosť nákladných vozidiel sa prejavili aj počas pandémie koronavírusu a pri rýchlej distribúcii materiálov.

Lengvarský sa snaží dobehnúť zameškané, snahy o skoré zabezpečenie COVID pasov ocenil aj Korčok

Národné certifikáty chce Korčok následne poslať zahraničným partnerom, aby boli uznávané slovenským cestujúcim.

Poslanec Ján Herák odmieta obvinenie zo zneužívania maloletej osoby

Poslanec uviedol, že plne spolupracuje s políciou a poskytne jej plnú súčinnosť, aby sa prípad vyšetril.

Maďarské obmedzovanie prístupu k azylovému procesu bude riešiť Súdny dvor Európskej únie

Podľa Európskej komisie nie je takýto prístup ospravedlniteľný ani v čase pandémie koronavírusu.