10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavu v piatok skrášlia tisícky dobrovoľníkov, postarajú sa o pamiatky, čistenie prírody aj pomoc školám.

Tisíce ľudí sa rozhodli, že v piatok 11. júna využijú svoj čas na to, aby zlepšili a skrášlili Slovensko. Zapoja sa do podujatia Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis,“ informuje v tlačovej správe PR manažérka spoločnosti Zuzana Schaleková a dodáva, že viac ako štyritisíc dobrovoľníkov pomôže dobrej veci priamo v Bratislave a jej okolí.

Po celom Slovensku

Účastníci podujatia využili možnosť zapojiť sa do viac ako 320 aktivít po celom Slovensku. Na starosti majú maľovanie plotov, opravu detských ihrísk na sídliskách, sadenie stromov alebo čistenie prírody od odpadkov. Viac ako 200 aktivít sa bude diať priamo v Bratislave alebo v okolitých obciach.

Napríklad v ZOO Bratislava sa dobrovoľníci pustia do doteraz nesprístupnenej časti areálu. Budú odstraňovať nežiaducu vegetáciu a vyčistia nepoužívanú jazdiareň, aby sa mohla zoo rozšíriť o viac druhov zvierat,“ vysvetlila Schaleková.

Dobrovoľníci sa postarajú aj o hrad Devín, zrúcaninu Biely kameň nad Svätým Jurom a Antickú Gerulatu v bratislavských Rusovciach.

Čistenie prírody

Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí čistenie prírody. „Jednou z najzaujímavejších aktivít bude čistenie Malého Dunaja. Účastníci Nášho Mesta sa vo Vrakuni nalodia do kanoe a preplavia sa až do obce Zálesie. Cestou budú vyťahovať nečistoty z vody a konáre,“ uviedla Schaleková.

Iní zas pomôžu pri likvidácii nelegálnych skládok odpadu v bratislavskom Lamači, novomestských vinohradoch alebo na Zlatých pieskoch. „Vyčistia i potok Vydrica a arborétum na Kamzíku,“ doplnila.

Najväčšie podujatie

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. Aktuálne sa doň zapája takmer 5 600 dobrovoľníkov zo 132 firiem a inštitúcií na rôznych miestach po Slovensku.

Pomôžu tak dokopy 171 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie. Skrášľovať Slovensko budú napríklad v Bratislave, Košiciach, Žiline alebo Prešove.

Viac k témam: dobrovoľníci, pomoc, projekt Naše Mesto, životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – V hlavnom meste sa tisícky dobrovoľníkov postarajú o skrášlenie prírody aj pamiatok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Strana Za ľudí sa rozdelila na dve krídla počas vládnej krízy, tvrdí jej šéfka Remišová

Pre Veroniku Remišovú boli podľa jej slov predčasné voľby neprijateľné.

Karadžič bude pykať za genocídu v Srebrenici, doživotie strávi v britskom väzení

Bývalého lídra bosnianskych Srbov, ktorého v roku 2016 odsúdili za genocídu, zločiny proti ľudskosti a vojnové zločiny, presunú do bližšie nešpecifikovanej britskej väznice.

Plán obnovy plánuje vyčleniť viac peňazí na reformu justície, milióny eur pôjdu aj zo štátneho rozpočtu

Na reformu justície by malo z plánu obnovy ísť 255,3 milióna eur.

Prezidentka Čaputová mala propagovať súkromné spoločnosti, podnetom sa zaoberá parlamentný výbor

Martin Daňo v podnete na prezidentku Zuzanu Čaputovú tvrdí, že hlava štátu propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti.