11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Zásahový tím pre medveďa hnedého upozorňuje obyvateľov okolia obce Sučany v Martinskom okrese, aby zvýšili opatrnosť. Eviduje množstvo hlásení na synantropné správanie medveďa, ktorý sa pohybuje v okolí obce. Informovalo o tom v piatok prostredníctvom tlačovej správy Ministerstvo životného prostredia SR.

Nedospelý jedinec už od jesene minulého roku preniká do intravilánu obce, kde hľadá potravu. Pri stretnutí s človekom nejaví známky plachosti, nereaguje na plašenie svetlom, zvukovými efektmi či svetlicami. Nevyrušuje ho ani pyrotechnika, paintballové strelivo ani medvedí sprej,“ uviedlo ministerstvo. Všetky tieto druhy plašenia už zásahový tím, ktorý spadá pod Štátnu ochranu prírody SR, vyskúšal, no bez výsledku. Medveď naďalej navštevuje osídlené oblasti, čo podľa ochranárov predstavuje riziko pre bezpečnosť a zdravie ľudí.

Ministerstvo zároveň informovalo, že medveď už zničil majetok miestnych obyvateľov, najmä kompostéry, oplotenie, nádoby na odpad či tepelnú izoláciu. Zásahový tím správanie medveďa naďalej monitoruje a v prípade potreby je pripravený zasiahnuť.

Viac k témam: medveď
Zdroj: Webnoviny.sk – V okolí Sučian sa pohybuje medveď, nevyrušuje ho ani pyrotechnika či paintballové strelivo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Španielsku enklávu zaplavili rekordné počty migrantov, zakročiť muselo aj vojsko

Mnoho migrantov preskočilo alebo oboplávalo dvojitý hraničný plot vyčnievajúci do mora alebo prešli hranicou počas odlivu.

Jasná hlási dostatok snehu, je pripravená na prvých aj posledných lyžiarov sezóny

Uvoľnenie pandemických opatrení umožnilo lyžiarskym strediskám otvoriť ešte záver sezóny.

Zoroslav Kollár z akcie Víchrica je opäť vo väzbe, sudkyňa má obavy z ovplyvňovania svedkov

Obvineného prepustil dozorový prokurátor minulý týždeň z výkonu väzby.

Ministerstvo obrany sa dohodlo s vládou USA, do vrtuľníkov Blackhawk dá vybavenie bez navýšenia ceny

Dohodu s vládou USA sa podarilo uzavrieť v rámci obstarávania dvoch viacúčelových vrtuľníkov UH-60M Blackhawk.