21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Dvaja väzni vo Švédsku si v stredu vzali dvoch dozorcov vo väzení ako rukojemníkov a zabarikádovali sa s nimi. Podľa švédskej väzenskej a probačnej služby je situácia veľmi nebezpečná. Rukojemnícka dráma sa odohráva vo väzení v meste Eskilstuna, zhruba 120 kilometrov západne od Štokholmu.

Väzni zajali dozorcov po tom, ako po poludní vtrhli do miestnosti pre stráž a zakryli bezpečnostné kamery, uviedla väzenská služba. Vyjednávači a polícia sú vo väzení, no situácia viazne, vyjadril sa pre agentúru TT predstaviteľ bezpečnosti Jörgen From Nordin.

Agentúra TT informovala, že väzni si odpykávajú tresty za vraždu. Podľa švédskych médií požadujú vrtuľník, aby im pomohol v úteku.

Švédske noviny Aftonbladet uvádzajú, že muži sú vo veku 30 a 24 rokov a v čase vlámania sa do miestnosti dozorcov boli vyzbrojení žiletkami. Podľa novín navrhli, že prepustia jedného z rukojemníkov výmenou za to, že ďalší väzni dostanú 20 pízz s kebabom.

Aftonbladet zverejnil fotografie miestnej pizzerie, ako pripravuje a nakladá pizze do auta, ktoré by ich malo odviezť do väznice.

Viac k témam: dozorcovia, rukojemníci, väzni
Zdroj: Webnoviny.sk – Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať

Pellegrini vyzval ministra vnútra na demisiu, odvolávať chce aj Hegera (video)

Predseda strany Hlas tak zaregoval na zadržanie šéfa Úradu inšpekčnej služby.

Pandemická komisia odporučila vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 30 dní

Komisia taktiež navrhla ukončiť pravidelné testovanie v školách.

Prokurátor podal v kauze Babylon obžalobu na tri osoby, týka sa aj bývalého šéfa kontrarozviedky SIS

Akcia Babylon sa uskutočnila 15. decembra 2020 a zadržaných bolo päť osôb.

Pracovníka údržby ciest zavalil ťažký valec, do nemocnice ho previezli vrtuľníkom (foto)

Muž utrpel ťažké zranenia.